Yeni Twitter’ la tanışın..

By on Eylül 15, 2010

Yattık kalktık ve Twitter  dün geceki basın toplantısında yeni versiyonunu duyurduğunu öğrendik.  #newtwitter İlk etapta sayılı kullanıcı tarafından kullanıma giren yeni Twitter önümüzdeki günlerde tam olarak aktif kullanılabilecek. Yine bir süre kullanıcılar eski ve ya yeni versiyonu kendi seçimlerine bağlı olacak.  Tanıtım videosu ve yenilikler için yazının devamından ulaşabilirsiniz..


Here Comes the New Twitter.com

Peki bu yeni versiyonda bizi neler bekliyor? Resim, video paylaşımları görüntülenebilir olacak.  Bir yandan tweetleri takip ederken diğer yandan videolara göz atabileceksiniz.  Peki bu yeniliklere kimler destek veriyor: DailyBooth, DeviantART, Etsy, Flickr, Justin.TV, Kickstarter, Kiva, Photozou, Plixi, Twitgoo, TwitPic, TwitVid, USTREAM, Vimeo, yfrog ve YouTube…

Bana göre artan Twitter kullanıcı sayısına baktığımızda bu yeniliğin geç olmadan hayata geçirildiğini söyleyebilirim. Fakat diğer microblog ve sosyal ağlarda ortak bulunan özelliklerin bu yeni versiyonda da olması “aslında pek yeni bir şey yok” dedirtiyor.

Ana Ekran


Yeni versiyonda twitter ana sayfası iki geniş alana ayrılmış durumda.

*****

Profil Görünümü


Yeni versiyonda kullanıcı sayfasına, arama doğrudan üst menüden ulaşılacak.
Sık kullanılan alanlara (profil, takipçiler, liste, favoriler) daha kolay erişim sağlandı.

****

Mini Profil

Kullanıcı adı tıklandığında sağ tarafta kullanıcının bilgileri, son bildirimleri kısacası yeni bir sayfa açılmadan mini profilini görüntüleyebiliyoruz.
Bunu @anywhere özelliğinden hatırlayan olacaktır. extra olarak son tweetlerini görebiliyoruz.

****

Kullanıcı Bildirimleri


Kullanıcnın herhangi bir tweetine tıkladığımız zaman o bildirinin ve geçmiş bildirilerinin olduğu pencereyi görebiliyoruz.

****

Video Desteği


Video olarak arama yapıldığında bile, özellikle youtube linkini tıkladığımızda linkin altında videoyu görüntüleyebiliyoruz.

****

kaynak: mashable.com

Related Posts with Thumbnails

Yorum Yap

comments

Hakan Aytaş

About Hakan Aytaş

'86 Mersin doğumlu. 4 yıldır kendi işinde reklamcılıkla uğraşıyor. Web tasarım ve grafik üzerine çalışmalar yapmaktadır. Sosyal medyanın ülkemizde yaygın hale gelmesinden ve sektör haline dönüşmesini fırsat bilerek çalışmalarına yansıtmaktadır. İnternet, bilişim, televizyon ve sinema dünyasıyla pek haşır neşir olduğundan edindiği gerekli ve gereksiz tüm bilgiyi 2yıldır festikan.com' da sizlerle paylaşıyor.

10 Comments

 1. denizzz

  07 Şubat 2012 at 12:40

  ben de yeni twitter dan memnun değilim bi süreliğine de olsa eski tasarımı kullanmak istiyorummm yardım eder misinizzz ne olur :(

 2. dila

  03 Haziran 2011 at 18:45

  çok gzl ama hala açamdm

 3. fly

  27 Kasım 2010 at 03:49

  twitterda normalde slidebar kısmında seçilen renk şeffaflaştırılarak arka plandaki resmin de gösterilmesi sağlanıyor.ama bende öyle birşey yok.sadece dümdüz seçtiğim renk.arka fonda seçili resimlerin sadece kenarlarını görebiliyorum bu sebeple.yardımcı olursanız çok sevinirim.acaba sorun pc de ekli dosyalardan birinde mi yoksa ayarlamam gereken birşey mi var?

 4. forum

  09 Kasım 2010 at 19:29

  Aslında twitter çok da kaliteli bir web sitesi değil.Fcebook kapanma söylentileri gerçekse bundan en büyük payı twitter alacaktır :)
  teşekkürler deneyeceğim

  • Hakan Aytaş

   Hakan Aytaş

   10 Kasım 2010 at 00:41

   öyle bir söylenti olduğunu zannetmiyorum. rekabet tek taraflı değildir. birileri bundan büyük pay alacaktır. belki google belki de twitter.

 5. gogo

  07 Ekim 2010 at 14:34

  yeni twittire geçemedim nasıl geçebilirim yardım alabilirmiyim :D

 6. ender

  30 Eylül 2010 at 22:26

  güzel paylaşım

 7. ceylan

  29 Eylül 2010 at 12:44

  yeni twitterdan memnun değilim. Eski sürümü yüklemek istiyorum nasıl yapabilirim?

 8. Pingback: Tweets that mention Yeni Twitter' la tanışın.. | Festikan | Blog -- Topsy.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>